Mieszkania

Kupić czy wynająć mieszkanie?

Mieszkania nowy sącz
Dylemat, z którym boryka się coraz to większa ilość młodych polaków w naszym kraju. Nic nie staje na przeszkodzie, gdy dysponujemy odpowiednią sumą pieniędzy i możemy sobie pozwolić na zakup wymarzonego mieszkania. Gdy nie mamy odłożonych funduszy na zakup mieszkania, wtedy rodzi się pytanie: wynajmować czy zaciągnąć kredyt i nabyć nieruchomość na własność.

Kupno mieszkania.

Lepiej mieć coś własnego urządzonego tylko i wyłącznie według własnego uznania, nawet kupionego za kredyt mieszkaniowy niż wynajmować i codziennie wracać do obcego mieszkania. Zaciągnięty kredyt wcześniej czy później uda nam się spłacić i mieszkanie będzie nasze, a wynajmując przez większość życia mieszkanie wydamy zbliżoną pulę pieniędzy. Należy zwrócić uwagę, że ceny nieruchomości mogą przez okres spłaty kredytu poszybować w górę, więc po spłacie zadłużenia może okazać się, że mieszkanie jest także zyskującą inwestycją. Mając na własność swoje cztery kąty, poczujemy się bezpieczniej i będziemy mieli świadomość, że nikt nas nie wyrzuci w najmniej oczekiwanej chwili, a klucze do mieszkania będziemy mieli tylko my.

Wyjmowanie mieszkania.

Wynajem nieruchomości w naszym kraju to raczej stan przejściowy podyktowany obecną sytuacją życiową niż długofalowym, świadomym wyborem. Wynajmowanie mieszkania często jest domeną ludzi młodych, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania związku z dalszą edukacją czy też rozwojem swojej ścieżki zawodowej. Mieszkając w wynajmowanej nieruchomości nie musimy się kłopotać remontem wszystkie usterki i awarie winne być naprawiane przez zarządcę mieszkania na bieżąco. Dodatkowo wynajmując nieruchomość w kilka osób, możemy realnie zaoszczędzić pieniądze, które mogą być spożytkowane na inny cel. Ogromnym plusem wynajmu jest możliwość rezygnacji i możliwość przeprowadzki do większego lub mniejszego mieszkania w dowolnej lokalizacji.

Wnioski?

Tak kluczową decyzję powinniśmy podjąć po szczegółowej analizie kosztów i własnych planów życiowych. Warto prześwietlić sobie na spokojnie wszystkie za i przeciw, zbadać lokalny rynek nieruchomości. Możemy też zaciągnąć porady znajomych, którzy już podjęli taką decyzje, a w szczególnych przypadkach zachęcam do kontaktu z profesjonalistami.

Leave a Reply