Mieszkania

Mieszkanie Plus

rzadowy program mieszkanie plus

Nowa propozycja obecnego rządu dla polaków, którzy pragną mieć swoje własne mieszkanie. Zamysłem programu jest zwiększenie liczby tanich  mieszkań pod wynajem z możliwością własności zamiast zaciągania kilkuletniego kredytu. Poprzez program Mieszkanie Plus ma postać prawie 3 miliony mieszkań w całym kraju w przeciągu dziesięciolecia.

Dla kogo program Mieszkanie Plus?

Z programu Mieszkanie Plus, może skorzystać teoretycznie każda osoba fizyczna. Wiek oraz wielkość rodziny według projektu nie będą brane pod uwagę, ale mogą być kryterium w przypadku gdy zainteresowanych będzie więcej niż liczba dostępnych mieszkań. Najważniejszym czynnikiem, który należy spełnić, to zobowiązanie się do uregulowania opłat w terminie za mieszkanie oraz czynsz. Jego wysokość, będzie każdorazowo ustalana w umowie najmu instytucjonalnego z danym zarządcom mieszkaniowym. Według ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości z programu Mieszkanie Plus będą mogły skorzystać te osoby, które utraciły dom na skutek działania żywiołów, wywłaszczenia albo wyniku indywidualnych zdarzeń losowych.

Okres wynajmu

Mieszkanie w programie Mieszkanie Plus będziemy mogli wynajmować przez 15 lat od dnia podpisania pierwszej umowy najmu. Jeżeli będziemy zainteresowanie wykupem mieszkania na własność, wówczas okres najmu będzie wydłużony o kolejne 15 lat od dnia podpisania pierwszej umowy najmu.

Cena mieszkania

Najważniejsza kwestia – cena wynajmu mieszkania. Regulacje programu Mieszkanie Plus przewidują, maksymalne opłaty będą kształtować się na poziomie według lokalizacji:
–    na terenie m. st. Warszawy –10 zł na 1 m2 powierzchni użytkowej mieszkania;
–    na terenie województw innych niż m. st. Warszawa – 9 zł na 1 m2 mieszkania;
–    inne lokalizacje – 6,50 zł na 1 m2 mieszkania.

Nowy Sącz

Na chwile obecną Nowy Sącz nie jest na liście rządowego programu Mieszkanie Plus. Niestety, ponieważ Nowy Sącz chciał być jednym z liderów polskich miast, które zbuduje tanie bloki pod wynajem !

Mieszkanie Plus to bardzo korzystny program, który przyciągnie sporo grono zainteresowanych.   Czy skorzystają z niego tylko osoby rzeczywiście potrzebujące mieszkania?  Czas wszystko zweryfikuje.

Leave a Reply