Artykuły sponsorowane

Markowe i niezawodne kłódki

Markowe i niezawodne kłódki

Wybór kłódki wbrew pozorom nie należy do łatwych zadań. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że kłódka jest najstarszym znanym ludzkości typem zapięć. Niezawodne kłódki znajdziecie Państwo na https://www.bricoman.pl/artykuly-metalowe/klamki-rozety-zamki-wkladki-klodki-akcesoria/klodki

Podstawowe typy kłódek
 • Kłódka z uchem – będzie bardzo dobrze sprawdzała się jako kłódka do walizki albo roweru. Służy jednak głównie do połączenia współliniowych elementów, czyli można bez żadnego problemu wykorzystać ją na łańcuchach. Warto również wiedzieć, że kłódki tego rodzaju są bardzo tanie, z kolei ich otworzenie jest prostsze w porównaniu do podobnej wielkości kłódek trzpieniowych.
 • Kłódka trzpieniowa – w kłódkach tego rodzaju blokującym elementem nie będzie zagięte ucho, tylko prosty trzpień. Konstrukcja ta jest nie tylko trwalsza i sztywniejsza, alt także nie pozwala na zapięcie niewspółliniowych elementów. Wykorzystanie tego rodzaju kłódek jest zatem zdecydowanie bardziej ograniczone. Należy jednak mieć świadomość, że kłódki trzpieniowe bardzo dobrze sprawdzą się do garażu czy piwnicy.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze kłódki?
 • Długość ucha
  Parametrami definiującymi jak duże elementy można zabezpieczyć daną kłódką jest długość, a także szerokość ucha. Warto jednak pamiętać, że wbrew pozorom pokonanie większego ucha będzie prostsze w porównaniu do małego ucha. Należy zatem dobrać najmniejszą kłódkę pod tym względem. Jeżeli chodzi o kłódki trzpieniowe różnorodność będzie mniejsza, przeważnie trzpienie nawet w masywniejszych kłódkach będą krótkie
 • Wielkość kłódki
  Warto wiedzieć, że im kłódka będzie większa, tym ciężej będzie ją otworzyć. Należy mieć świadomość, że najmniejsze kłódki można spokojnie otworzyć najprostszymi kombinerkami. Osoby, które szukają kłódki, która będzie chroniła przed celowym wtargnięciem, powinny zdecydować się na większe kłódki.
 • Zabezpieczenie przed wilgocią
  Jest to bardzo istotna kwestia, przede wszystkim jeżeli chodzi o wybór kłódki na zimę. Zdecydowana większość standardowych mechanizmów zamkowych nie będzie wstanie wytrzymać siły napierającej zamarzniętej wody. W sklepach można spokojnie kupić kłódkę, która będzie zabezpieczona przed wtargnięciem wilgoci do mechanizmu zamka. Przeważnie kłódki służące do tego celu wykonane są z mosiądzu.
 • Cena
  Nie można oczywiście traktować ceny jako najważniejszego parametru, może on jednak dostarczyć cennych wskazówek związanych z jakością kłódek. Warto wiedzieć, że zapięcia za 3 czy 6 złotych sprawdzą się tylko i wyłącznie do roweru, który będzie zostawiony przed sklepem. Nie rekomenduje się zakupu takich kłódek do zamykania pomieszczeń np. z wartościowymi elektronarzędziami.

Materiał zewnętrzny.

1 Comment

 1. fryzjer

  Ważne też zwrócić uwagę na sposób zamykania kłódek. By mechanizm zamykał dwa końca ucha. W salonie piękna w Siechnicach mieliśmy kłódki które zamykały tylko jeden koniec ucha – okazało się, że są łatwe do włamania!

Leave a Reply