Artykuły sponsorowane

Sprzedaż domów w Wielkopolsce

Sprzedaż domów w Wielkopolsce

Sprzedaż domów w Wielkopolsce podobnie jak w innych częściach naszego kraju jest czasochłonna i wymaga przeprowadzenia wszystkich etapów po kolei. Musimy wykazać się ogromną zaradnością, aby konkurować o potencjalnego klienta  w środkowo-zachodniej części Polski, gdzie liczba ofert sprzedaży domów z roku na rok jest co raz większa. W tym krótkim poradniku przedstawiamy wszystkie kroki, jakie należy wykonać, aby szybko i korzystnie sprzedać dom.

Krok 1 – Przygotowanie domu do sprzedaży

Pierwszym krokiem jest przygotowanie domu do sprzedaży. Ten krok należy wykonać bardzo starannie, gdyż ma duży wpływ na to, jak szybko i w jakiej cenie sprzedamy dom. Na początku powinniśmy sprzątnąć wszystkie niepotrzebne rzeczy jak prywatne akcesoria czy osobliwe ozdoby. Po tej czynności należy dokładnie wysprzątać dom, aby był czysty i schludny. Jeśli już uporządkujemy nieruchomość, warto zakupić kilka dodatków jak poduszki czy małe akcesoria, które nadadzą wnętrzu nowej jakości.

Często zapominaną kwestią, jest przygotowanie trawnika i terenu wokół domu. Posesja również wpływa na wizerunek nieruchomości i jeśli będzie uporządkowana, potencjalni klienci będą patrzyli znacznie przychylniejszym okiem na sam budynek.

Krok 2 – Reklama w Wielkopolsce

Gdzie umieścić ogłoszenie o sprzedaży ? To pytanie, które zdają sobie wiele osób chcących sprzedać dom. Najlepszym miejscem będzie Internet, gdzie jest wiele serwisów ogłoszeniowych z Wielkopolski. Są one najpopularniejszym miejscem i przyciągają najwięcej zainteresowanych. W takim ogłoszeniu należy dokładnie opisać parametry domu, umieścić wyraźne i jasne zdjęcia oraz podać numer telefonu i adres e-mail, aby zainteresowana osoba mogła się z nami skontaktować.

Tradycyjne gazety również są dobrym pomysłem na reklamę. Zamieszczanie ogłoszeń jest darmowe, a można zrobić to osobiście w redakcji lub e-mailowo. Kolejnym miejscem na reklamę są tablice informacyjne w miastach, na które zwraca uwagę wielu osób. Warto też o zamiarze sprzedaży domu wiadomość sąsiadów i załomowych, którzy drogą pantoflowa przekaże tę wiadomość dalej.

Jeżeli mamy przypuszczenia,  że sami nie podołamy ze sprzedażą domu, możemy skorzystać z pomocy biura nieruchomości działającego na terenie Wielkopolski. Jednym z wiodących tego typu biur jest ABA Nieruchomości, która posiada długoletnie doświadczenie i wykwalifikowanych pośredników w obrocie nieruchomości. Korzystając z usług ABA nieruchomości zaoszczędzimy swój czas, nerwy i co najważniejsze pieniądze, które mogłyby być źle oszacowane i pozyskane podczas transakcji sprzedaży.

Leave a Reply