Artykuły sponsorowane

Sprzedaż mieszkań w Wielkopolsce

sprzedaż mieszkań

W ostatnich latach możemy obserwować pewną poprawę na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Wielkopolsce. Na tym obszarze ciągle jednak jest niewystarczająca ilość mieszkań.

Największym problemem jest fakt, że nasze średnie zarobki nie przystają do cen mieszkań. Żeby kupić dwupokojowe mieszkanie w średnim mieście na przykład w Koninie dwie osoby zarabiające po 2000 zł musiałyby odkładać na nie około 15 lat. W tej sytuacji większość osób decyduje się na kredyt hipoteczny, który jest niekończącą się „kulką u nogi”.

W zasobach wielkopolskich biur nieruchomości mieszkaniowych dominują budynki wielorodzinne budowane jeszcze nawet w okresach komuny. Występują też spore zasoby starych kamienic, jednak bardzo różny jest ich stan techniczny.

Pozytywne jest natomiast to, że od około 10 lat w Wielkopolsce deweloperzy budują dużo mieszkań i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się zmienić. Obecna partia rządząca realizuje także bardzo dobry program Mieszkanie Plus w ramach, którego buduje się tanie mieszkania na wynajem wieloletni. Takie mieszkanie po 15 latach użytkowania będzie można wykupić za około 1/3 wartości.

Mieszkań zatem przybywa i jednocześnie nie należy się spodziewać, że będzie przybywać chętnych na nie. Jesteśmy w fazie niżu demograficznego i z każdym rokiem na rynek pracy wkraczają coraz mniej liczne roczniki. Dodatkowo nie słabnie emigracja zarobkowa. Jest też coraz mniej ludzi pragnących mieszkań w blokach. Młodzi ludzie dużo chętniej wybierają domy jednorodzinne oraz zabudowę szeregową. W tej sytuacji nie należy spodziewać się wzrostu cen nieruchomości.

Powyższe argumenty, nakłaniają właścicieli i deweloperów do aktywnej sprzedaż domów w Wielkopolsce.  Być może za kilka lat dojdziemy do takiego punktu, gdy na mieszkania będzie można zarobić dużo szybciej niż obecnie.

Posiadasz mieszkanie w Wielkopolsce i chcesz je jak najszybciej sprzedać zanim straci na wartości. Skorzystaj z usług firmy ABA NIERUCHOMOŚCI, która zadba o kompleksowa opiekę w zakresie sprzedaży mieszkania. A Twoja oferta  trafi do systemu ogłoszeniowego ABA NIERUCHOMOŚCI , prasy, portali internetowych działających w Wielkopolsce. Firma posiada siedzibę w Koninie, ale świadczy usługi również w Kole, Wrześni, Turku i Słupcy.

Leave a Reply