Kredyty

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny

Kredyty hipoteczne – tendencja malejąca.

Z roku na rok nie maleje ilość osób starających się o uzyskanie kredytu hipotecznego. Chociaż dla zdecydowanej większości społeczeństwa taki sposób pozyskania funduszy na zakup nieruchomości jest bardzo ryzykowny, to jednak w wielu sytuacjach jest to jedyne wyjście z sytuacji. Jakie są wady i zalety kredytów pod hipotekę? Co przemawia za wyborem tej opcji? Dlaczego powinniśmy rozważyć inne możliwości, jeśli nie jesteśmy zmuszeni do kupna mieszkania czy domu pod hipotekę?

Do głównych zalet kredytów hipotecznych jest możliwość szybkiego zgromadzenia naprawdę dużej gotówki, która jest potrzebna do wielu inwestycji budowlanych. Osoby, które decydują się na taką pożyczkę najczęściej wskazują właśnie na zakup nieruchomości w krótkim czasie. Gdybyśmy sami chcieli zgromadzić tak duże pieniądze, na pewno zajęłoby to kilka czy kilkanaście lat.
Jednak kredyty hipoteczne wiążą się również z pewnymi niedogodnościami. Należy do nich przede wszystkim konieczność spłaty o wiele większej sumy niż ta, którą pożyczyliśmy od banku na zakup nieruchomości. Jest to związane z tym, że nawet przy niewielkim oprocentowaniu odsetki są ogromne. Kwota kredytu to nierzadko kilkaset tysięcy, a odsetki od takiej kwoty są już znaczące. Kolejnym minusem jest konieczność spłaty nawet przez kilkadziesiąt lat.

Nie da się ukryć, że chociaż kredyty hipoteczne są bardzo wygodnym rozwiązaniem, to jednak jest to duże ryzyko. Warto wobec tego przeanalizować nasze domowe finanse zanim podejmiemy tak poważną decyzję finansową.

Leave a Reply