Projekt domu

Projekt domu z katalogu czy na indywidualne zamówienie

Projekt domu z katalogu czy na indywidualne zamówienie

Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami atrakcyjnej działki budowlanej i mamy zamiar na niej wybudować dom. Tutaj rodzi się pytanie czy wybrać gotowy projekt domu z katalogu czy powierzyć te zadanie architektowi. Postaramy się bliżej przyjrzeć obu wariantom, tak abyś mógł podjąć słuszną decyzje.

Projekt gotowy wybrany z katalogu

Mając w ręku katalog lub przeglądając zasoby Internetu z łatwością natrafimy na wszelkiego rodzaju projekty domów. Możemy wybierać według ceny projektu, całkowitego kosztu wybudowania domu w stanie surowym, technologii budowy czy też powierzchni użytkowej. Z łatwością wybierzemy coś pod siebie i dopasowanego do wymiaru i kształtu działki. Bywa też tak że dom z projektu mógł być już kiedyś zakupiony i wybudowany dzięki czemu możemy obejrzeć go „na żywo”.  Poświęcając kilka minut przeszukując fora i portale internetowe możemy natrafić na opinie o danym projekcie lub ewentualne przeróbki w nim, które czynią projekt jeszcze bardziej  funkcjonalnym. Dodatkowym atutem jest pełna dokumentacja projektu domu dostępna dosłownie zaraz po zakupie, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.  Ostatnim ważnym aspektem branym pod uwagę przez wiele osób jest niższa cena gotowego projektu domu w stosunku do indywidualnego projektu zleconego architektowi.

Indywidualny projekt domu

Projekt domu na indywidualne zlecenie stwarza nam możliwość wyboru architekta według własnego uznania, który będzie towarzyszył nam przy podejmowaniu późniejszych kluczowych decyzji. Współpracując z architektem mamy możliwość analizy wielu wariantów rozwiązań na każdym etapie realizacji projektu.  Doświadczony fachowiec potrafi wsłuchać się w potrzeby klienta i doradzić w spornej kwestii. Ogromnym plusem jest, też idealne dopasowanie domu do posiadanej działki. Z uwzględnieniem jej lokalizacji wobec stron świata, ukształtowania terenu, sąsiadujących budynków.

Czyli?

Projekt gotowy wybrany z katalogu to trafne rozwiązanie dla osób posiadających działkę, która niczym skomplikowanym się nie wyróżnia. Jest regularnego kształtu o wymaganej powierzchni bez spadków czy osuwisk.

Nad zamówieniem projektu indywidualnego powinni się zastanowić te osoby, które posiadają działkę  o skomplikowanych kształtach, niekorzystnej orientacji wobec stron świata czy z uciążliwym sąsiedztwem.

Leave a Reply