Sprzedaż nieruchomości

Jak sprzedać swój dom

sprzedaż domu

Przeszukując regularnie oferty sprzedaży mieszkań lub domów na portalach ogłoszeniowych w Twoim rejonie, na pewno napotkasz na takie, które są stałymi pozycjami  od wielu tygodni a może nawet miesięcy. Zamierzając sprzedać dom, musisz mieć na uwadze wiele szczegółów, które mogą mieć istotny wpływ na pozytywny rezultat w postaci udanej transakcji. Postaramy się zaprezentować kilka wskazówek na temat co można wykonać, aby potencjalni przyszli właściciele komfortowo się w nim poczuli i szybciej podjęli decyzję o jego nabyciu.

Przed sprzedażą domu.

Postaraj się określić, za ile chcesz sprzedać nieruchomość, czy przewidujesz negocjacje. Planujesz skorzystać z usług biur nieruchomości, czy spróbujesz sprzedać dom swoimi sposobami. Dokładnie przeanalizuj rynek nieruchomości szczególnie te oferty, które są zbliżone do Twojej i są zlokalizowane w Twojej okolicy. Postaraj się o dobrą reklamę, czy to na portalach ogłoszeniowych, czy w lokalnej prasie. Nie zapomnij poinformować rodziny i swoich przyjaciół o planowanej sprzedaży – być może oni znają kogoś kto zamierza nabyć nieruchomość podobną do Twojej.

Spraw, aby Twój dom był wyjątkowy.

Postaraj się przygotować cały dom i jego pobliskie otoczenie do sprzedaży przy zachowaniu minimalnych nakładów czasu i środków finansowych. Możemy pokusić się o drobne remonty, usunąć zbędne meble, aby uzyskać więcej przestrzeni, uporządkować wnętrze lub dokonać zmian w aranżacji pomieszczeń. Jeśli  posiadamy w domu zwierzęta postarajmy się na czas oględzin znaleźć im inne lokum. Czasami proste zabiegi sprawiają, że nieruchomość wygląda lepiej i tym staje się bardziej atrakcyjniejsza w oczach nowych nabywców.

Sesja fotograficzna – koniecznie.

Spotkałeś się może z ogłoszeniami sprzedaży mieszkania czy nawet samochodu, gdzie zdjęcia nie zachęcały do zakupy. Fotografie wykonane przy użyciu słabych aparatów lub telefonów komórkowych w złym świetle mogą nie w pełni odzwierciedlać atuty nieruchomości. Zastanów się czy nie masz wśród znajomych profesjonalnego fotografa, który wykonałby na Twoją prośbę kilka zdjęć sprzedawanego domu. Doświadczenie połączone z  fachowym okiem fotografa i późniejsze odpowiednie obrobienie zdjęć  mogą skutkować większym zainteresowaniem ze  strony potencjalnych nabywców.

Mamy nadzieje, że po przeczytaniu tego artykuł będziesz wiedział jak zbudować pozytywną atmosferę swego domu. Nie będziesz musiał długo nakłaniać nowych nabywców do kupna, ponieważ będą go widzieć jako dom swoich marzeń, gotowy do zamieszkanie od zaraz. Zapamiętaj – dom i otoczenie odzwierciedla charakter właściciela.

Leave a Reply