Biuro nieruchomości

Które biuro nieruchomości wybrać

Które biuro nieruchomości wybrać

Zadaniem biur nieruchomości jest szybkie i rzetelne pośrednictwo w zakresie najmu i kupna nieruchomości. Biur nieruchomości jest wiele od ogólnopolskich do małych działających na niewielkim obszarze. Które biuro zatem wybrać  i czym kierować się przy ich selekcji.

Biuro nieruchomości – doświadczenie

Postarajmy się w miarę swoich możliwości o audyt biura, z którym zamierzamy w przyszłości rozpocząć współprace. Zwróćmy uwagę na stronę internetową agencji nieruchomości, jakie dane są na niej zawarte, ile nieruchomości zawiera, jak jest jej historia oraz ilu pracowników posiada.

W witrynie powinniśmy z łatwością wyszukać:

  • adres siedziby,
  • dane kontaktowe,
  • dokładną charakterystykę działalności łącznie z datą rozpoczęcia  (wiele lat na rynku nieruchomości przekłada się na wiedzę, doświadczenie i kompetencje),
  • gotowe wzory dokumentów do pobrania,
  • aktualny cennik usług oraz pobieranych prowizji

Będąc dociekliwymi, unikamy problemów i działamy tylko na swoją korzyść.

Małe czy duże biuro nieruchomości?

Jeżeli zamierzamy nabyć nieruchomości na jasno sprecyzowanym obszarze powinniśmy skupić swoją uwagę na lokalnym biurze nieruchomości. Agencji z takiego biura dokładnie będą wiedzieli o jakie miejsce nam chodzi i będą mogli rzetelniej doprecyzować ofertę do naszych potrzeb.
Dodatkowo łatwiej nam będzie się skontaktować lub spotkać  z przedstawicielami takiego biura w celu omówienie wszystkich detali. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść regionalnego biura może być fakt że takie biuro działa przeważnie z pokolenia na pokolenia jako rodzinny biznes. Agenci takich firm ciągłe szkolą się, posiadają licencje (po zmianach przepisów nie jest ona wymagana), ubezpieczenia i certyfikaty.

Początki z biurem nieruchomości.

Po wybraniu interesującego nas biura i pozostawieniu swoich danych przy pomocy formularza na stronie lub za pośrednictwem rozmowy telefonicznej, zgłosi się do nas agent nieruchomości. Naszym zadaniem jest dokładna analiza i podpisanie umowy o współpracy w zakresie kupna lub najmu nieruchomości. Doradca winien  wypytać nas o wszystkie preferencje dotyczące parametrów nieruchomości wraz z pożądaną lokalizacja. Po tych czynnościach pozostaje nam oczekiwanie na oferty.

Leave a Reply