Nieruchomości

Amortyzacja nieruchomości nabytych w spadku lub poprzez darowiznę

Amortyzacja nieruchomości

Amortyzowanie nieruchomości i innych środków trwałych, które zostały nabyte w drodze spadku lub poprzez darowiznę jeszcze niedawno można było zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu i tym samym obniżyć podstawę opodatkowania. Z początkiem roku 2018 pojawiły się jednak pewne zmiany, które sprawiają, że sytuacja nie jest już tak jasna i w wielu przypadkach amortyzacji nie będzie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Odpowiednie zapoznanie się z obowiązującymi przepisami i skonsultowanie ich ze specjalistą jest w stanie dać naprawdę znakomite rezultaty i bardzo dobre efekty w każdej sytuacji. Postawienie na tego typu działanie i podejście do sprawy przekłada się na gigantyczne korzyści z takowego działania. Można w ten sposób uniknąć problemów z Urzędem Skarbowym. Można w ten sposób rozliczać się w sposób w pełni prawidłowy.

Spadki i darowizny zwolnione z podatku

Nowe przepisy mówią o tym, że jeżeli nieruchomości otrzymane w spadku lub poprzez darowiznę były zwolnione z podatku to amortyzowania ich nie można zaliczać do kosztu uzyskania przychodu. W ten sposób nie można odliczyć wartości amortyzacji od podatku. Jest to bardzo istotna zmiana, z której warto zdawać sobie sprawę. Powoduje ona bowiem, że wiele osób nie będzie w stanie odliczać pieniędzy od tego typu działania. Nie będzie to bowiem w żaden sposób możliwe i żadna osoba nie będzie w stanie zyskać na takim działaniu i podejściu do sprawy.

Konsultacja z księgowym

Warto dla uzyskania najlepszych efektów i prawidłowego rozliczania się skonsultować nowe przepisy z księgowym. Ten znając sytuację danej nieruchomości będzie w stanie doradzić w kwestiach jej amortyzowania. Jeżeli bowiem okaże się, że nie można odliczać amortyzacji od podatku to należy przygotować się na płacenie wyższych podatków. Błędne rozliczanie podatków może prowadzić do poważnych kłopotów z Urzędem Skarbowym. Właśnie z tego powodu warto podjąć się odpowiednich konsultacji, które pozwolą określić najlepsze działanie w swojej sytuacji, które będzie sprawdzało się znakomicie i które da naprawdę dobre rezultaty dla wszystkich osób, które zdecydują się na konkretne podejście do sprawy.

Duże zmiany podatkowe

Powyższa zmiana jest tylko przykładem tego, że bardzo często zachodzą naprawdę duże zmiany w kwestiach podatkowych i jak najbardziej warto tych przestrzegać, aby nie stracić na tego typu działaniu. Odpowiednie podejście do sprawy jest naprawdę bardzo korzystne i pozwala uchronić się przed poważnymi problemami z US.

Regularne konsultacje z doradcami podatkowymi i księgowymi jest niesamowicie korzystne i przyjemne dla wszystkich osób. Można w ten sposób bardzo wiele zyskać i być naprawdę zadowolonym z tego typu działania w swojej sytuacji i tego typu podejścia do sprawy, które to będzie dawało najlepsze rezultaty i będzie niesamowicie przyjemne w każdej sytuacji. Warto jak najbardziej skonsultować wszelkiego rodzaju wątpliwości co do rozliczania osiąganych przychodów w swojej sytuacji. Można w ten sposób bardzo dużo zyskać i być szczęśliwym z takowego działania i podejścia do sprawy, które sprawdzi się w swojej roli naprawdę znakomicie i będzie niesamowicie korzystne w każdej sytuacji.
Prawidłowe rozliczanie wszystkich osiąganych przychodów jest bardzo istotne i ma gigantyczne znaczenie dla wszystkich osób. Warto więc postawić na tego typu działania w swojej sytuacji, które będzie w stanie dać bardzo dobre rezultaty i które będzie naprawdę korzystne dla wszystkich osób.

Leave a Reply